Obec Zbyňov
ObecZbyňov

Polročná správa

K 2.9. 2020 nastúpilo do materskej školy 36 detí, kde sa naplnila kapacita tried. V triede Veselé hríbiky je 8 chlapcov a 10 dievčat. V triede Usilovné veveričky je 12 chlapcov a 6 dievčat. Do Základnej školy pôjde 14 detí. Školský rok sa začal pod vedením novej pani riaditeľky, ktorá k svojej práci pristupuje zodpovedne a poctivo, aj napriek svojmu voľnému času.Na pracovisku pracujú štyria pedagogickí zamestnanci a traja nepedagogickí. Materská škola nemá právnu subjektivitu, preto patrí pod obec Zbyňov. Nikto nemôže za to, aká je situácia a neustále obmedzenia, preto to musíme prijať tak, ako to je, lebo nikto z nás to nezmení. Prevádzka materskej školy fungovala nepretržite, iba s malou chorobnosťou detí. Deti sa fotili, prišiel Mikuláš, zúčastnili sa divadelného predstavenia
s vianočnou tématikou, každý týždeň sa oboznamovali s novou témou, ku ktorej mali pripravené obrázky, pracovné listy, básničky, hry, aktivity, tvorili z odpadového materiálu.

A teraz z pohľadu, čo si rodičia myslia o nás:
rodičia si myslia, že sa deti v materskej škole iba hrajú. Nie je to tak, aj my máme svoj denný režim. Učitelia deti vzdelávajú hravou formou a vychovávajú. Úlohou rodičov je takisto deti vychovávať. Učiteľka si odučí a má pokoj? Nemá - ak pristupuje k svojej práci zodpovedne, musí sa na ďalší deň pripraviť ( príprava pomôcok, písanie príprav...) Ak si niekto myslí, že lúsknutím prsta sa všetko urobí samo?
Práca s deťmi je veľmi krásna, ale aj namáhavá. Deti berieme akoby boli naše, musíme mať oči akoby aj na chrbte.

A teraz z pohľadu učiteľa:
naučte sa akceptovať vzťah učiteľ - rodič, učiteľ - dieťa. Príjmite všetko, čo Vám povieme,nehnevajte sa,keď Vám hovoríme pravdu. Ak máte pocit, že dostávate málo informácií, čítajte oznamy a pozerajte stránku MŠ ( oznamy sa snažíme dávať v predstihu). Skúste pridať ruku k dielu a pomáhať materskej škole, ak niečo chcete darovať, nepýtajte to späť.
Užívajte si svoje deti pokiaľ sú malé a kým sú s vami.

Dátum vloženia: 22. 1. 2021 16:14
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 1. 2021 16:49
Autor: MŠ Zbyňov

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Obecný rozhlas

Facebook obce Zbyňov